Bojí sa vaše dieťa návštevy zubára či iného lekára?

Mám záujem o túto službu
 
S témou strachu sa pri svojej práci stretávam asi najčastejšie. Ako u dospelých, tak i u detí. Všetci vieme, že strach je v život ohrozujúcich situáciách veľmi dôležitá emócia, ktorá nás má chrániť a usmerňovať naše kroky. Žijeme však v dobe, kedy už deti žijú v iracionálnych a permanentných strachoch, ktoré ich i náš život strpčujú a veľmi obmedzujú.

Strachu všeobecne sa venujem podrobnejšie v inej časti môjho webu. V tomto príspevku sa chcem venovať konkrétnemu strachu z návštevy zubára či všeobecne lekára. K tejto téme a príprave služby ma motivoval rozhovor na zubnej klinike City Dental Clinic v Bratislave. (
https://www.cityclinic.sk/detska-stomatologia). Rozprávali sme sa o novinkách na klinike, medzi iným aj o tom, že klinika poskytuje služby detským klientom (Takže ak máte problém, kde nájsť detského stomatológa, tu je tip pre vás). Dnes, je detských lekárov, ktorí poskytujú služby deťom, ako šafránu a pri tom každý vie, aké dôležité je venovať sa zubom od útleho detstva. Dôvod? Práca s detským pacientom je veľmi špecifická. Vyžaduje okrem zubárskej zručnosti i porozumenie detskej duši a veľkú dávku empatie a trpezlivosti. Nie každý zubár tieto schopnosti má. Takže je potešujúce, že uvedená klinika takéhoto odborníka resp odborníčku našla. Ďalšou témou, ktorá sa automaticky pridružila, bol fakt, že deti sa zubárov boja a aj bežná preventívna prehliadka je pre mnohých skutočným stresom. A tak sa zrodila myšlienka potenciálnej spolupráce, ktorá by mala viesť k tomu, že deti sa budú na návštevu vopred pripravovať a budú chodiť k zubárovi už uvoľnené a bez neodôvodneného strachu.

Bojí sa vaše dieťa návštevy zubára či iného lekára?Táto myšlienka sa mi zapáčila. Vidím v tom zmysel. Samej sa mi v praxi potvrdilo, že pravidelná starostlivosť a prehliadky u zubára majú za výsledok perfektný stav chrupu a vybudovaný návyk pravidelnej kontroly u zubára mojej dnes už dospelej dcéry. To je jeden aspekt tejto myšlienky. Ten druhý je, že takouto formou spolupráce sa môžu odhaliť a odstrániť hlbšie príčiny strachu a urobiť osveta, ktorá napomôže rodičom i deťom uvedomiť si dôležitosť našich emócií a ich vplyv na náš život, pohodu a v neposlednom rade na zdravie. Ale vzniká tu i priestor ukázať, že s emóciami sa pracovať dá a že aj strach nemusí byť neprekonateľným životným problémom.

A tak vznikla prvá lastovička. Na základe tohto zámeru som vypracovala malý balíček starostlivosti o detského pacienta, ktorý môže napomôcť zabezpečiť jeho emocionálnu stabilitu, pocit vnútornej odvahy a ochrany pred návštevou lekára.

Preto ak plánujete návštevu zubára alebo akéhokoľvek lekára a je to pre vaše dieťa emocionálny problém, ponúkam balíček, ktorý vám pomôže tento problém riešiť do hĺbky. Samozrejme vyžaduje si to určitý čas.

Balíček tvorí:

1. Hodinové sedenie s dieťaťom (zahŕňa i krátku konzultáciu s rodičom pred a po sedení)

2. Aqua Ignea Violet3. Zmes riedených esencií, zameraná na riešenie strachov, úzkostí a obáv a nastolenie emocionálnej rovnováhy (riedenú zmes tvoria esencie Bromélia 1, AssáYbá
Bližšie o jednotlivých esenciách, ktoré tvoria túto riedenú zmes, si môžte prečítať kliknutím na obrázok alebo TU

Ako balzam Aqua Ignea používať:

1. Flašku pretrepte vy alebo dieťatko (najlepšie v ľavej ruke), aby sa gel s olejom premiešal a vznikla konzistentná zmes
2. Otvorte fľašku a nalejte balzam do dlane (stačí malé množstvo)
3. Naneste intuitívne alebo na doporučené miesta

Ako požívať zmes esencií:

  • Kvapká sa 3x7 kvapiek pod jazyk
  • Fľaštičku využívať celú alebo do vymiznutia symptómov
Cena tohto balíčka, ktorým chcem prispieť k zdravšiemu chrupu detí a k motivácii návštev zubných ambulancií je 77,- EUR
(riadna cena je 92,- EUR)

V prípade, že je problém zložitejší a je potrebná dlhšia spolupráca, doporučujem pracovať s dieťatkom formou individuálnych sedení dlhšie a na základe individuálnych potrieb a tém dieťaťa.

Dôležité vedieť!

Všetky emócie, ktoré naše dieťa zažíva, hlavne v prvých rokoch života, sú vlastne reakciou a zrkadlom emócií, ktoré zavníma u svojich rodičov a hlavne u matky (a to už v prenatálnom štádiu). Preto pozrite sa na svoje strachy, obavy ... aké to bolo u vás, keď ste boli dieťa... Čoho ste sa báli a čoho sa bojíte i dnes ... Aké ste mali tehotenstvo a pôrod ... Nie ste to práve vy, kto je viac prestrašený ako dieťa? Rodičia častokrát riešia svoje deti a veľakrát stačí zmeniť niečo vo vlastnom živote či pocitovom vnímaní a problémy detí sa ako švihnutím čarovného prútika rozplynú. Pri individuálnej práci s detským klientom vždy spolupracujem s rodičmi. Efekt je rýchlejší a efektívnejší. A hlavne rieši sa zdroj či príčina problému, ktorý veľmi často leží mimo život dieťaťa.
Mám záujem o túto službu