O mne

Som žena, partnerka, matka, dcéra ..., ktorá posledné roky zaznamenala rapídnu a radikálnu zmenu svojho života a vedomia. Som jedna z mnohých, ktorá na vlastnej koži pocítila, že dlhé roky kráčala cestou, ktorá neviedla k osobnej slobode, sebaláske a prevzatiu zodpovednosti za svoj život. Môj príbeh je určite taký typický, že nie je ničím výnimočný. Napriek tomu cítim, že zmeny, ktorými som vo svojom živote prešla, by mohli byť inšpiráciou pre mnohých a hlavne pre ženy.

Žijeme v dobe, kedy je potrebné a zároveň je tu aj reálna šanca vystúpiť zo zabehnutého kolobehu starých krokov a rozhodnutí, ktoré nám neslúžia alebo doba ich prekonala. Dnešná doba si žiada nie plač, strach, odsudzovanie, posudzovanie, obviňovanie a hádzanie zodpovednosti na iných. Nastal čas poznať samého seba, svoje kvality a rozvíjať svoju sebahodnotu a sebalásku. Otvárať sa naplno životu, jeho výzvam, ktoré nás posilňujú a neupadať do beznádeje, ktorá je výsledkom našich strachov a nízkeho sebavedomia. V každom z nás je sila, obrovská hodnota a potenciál, ktoré sa pri troche snahy dokážu prejaviť a náš život nasmerovať úplne iným smerom. Som hlboko na základe vlastnej skúsenosti presvedčená, že každý z nás je schopný takejto zmeny. Chce to len odvahu a vystúpenie z komfortnej zóny a nečinnosti. Bohužiaľ odvaha je niekedy práve to, čo nám najviac chýba a udržuje v nečinnosti. Avšak nečinnosť a zotrvávanie v tomto stave vedie k tomu, že niekto alebo niečo(v podobe životných situácií) preberie nad naším životom aktivitu a začne ho riadiť. Či je to choroba, vzťahy, nečakané udalosti ... život nás väčšinou k zmene nakoniec dovedie sám a keď sa naďalej vzpierame a zotrvávame vo svojej nečinnosti, má to pre nás oveľa ťažšie, niekedy tragické až fatálne náledky. A to, čoho sme sa najviac obávali a vo svojom živote vyhýbali, sa nakoniec stane realitou.

Prečo nechať veci dozrieť až do takéhoto stavu? Existuje množstvo možností, ako sa z miesta pohnúť, ako niečo zmeniť a prevziať kormidlo svojho života do vlastných rúk.

Rukami mi prešli stovky klientov/klientiek, ktorí sa rozhodli kráčať a neustrnúť v nečinnosti. Práve môj vlastný život a životy klientov ma vedú k hľadaniu rôznych ciest nápravy resp. zmeny v našich životoch a vedomí. Táto stránka bude o metódach, ktorým vďačím za svoju zmenu, a ktoré ma podporili na mojej ceste a o ľuďoch, ktorí ma aktívne podporili. Bude o mojej práci, metódach s ktorými pracujem, o akciách, ktoré organizujem alebo podporujem, o mojich skúsenostiach, o mne, ale i o vás. Nech je táto stránka pre vás inšpiráciou, miestom, kde strávite chvíle voľna, či miestom, kde dospejete k svojmu rozhodnutiu niečo vo svojom živote zmeniť.

S láskou
Jana